Prázdninová aktualizácia nášho Účtu za euro.

Opäť sme pre vás aktualizovali výpočet nášho Účtu za euro. Začneme pozitívnou správou – celkové garancie sa znížili o 3 eurá na 3014 EUR na obyvateľa Slovenska kvôli miernemu poklesu dlhopisov v držaní ECB. Táto suma sa opäť začne výraznejšie hýbať až v momente, keď bude ECB opäť prinútená nakupovať dlhopisy zachraňovaných krajín. Napríklad Portugalské 10-ročné dlhopisy prekonali prvýkrát tento rok 7 percent.

Najväčšie zmeny sa však týkajú aktuálne poskytnutých zdrojov. Za posledné 2 mesiace putovali 3 mld. EUR z celkovej prisľúbenej pomoci vo výške 9 miliárd EUR z trvalého eurovalu Cypru. Z dočasného eurovalu putovalo na záchranu krajín už spolu 164 mld. EUR. Posledná veľká tranža na konci júna vo výške 3,3 mld. EUR smerovala opäť do Grécka. Podiel Medzinárodného Menového Fondu na záchrane štátov sa taktiež zvýšil a to na vyše 50 mld. EUR.

Z garancii 3014 EUR na obyvateľa Slovenska sa tak reálne zatiaľ použilo už 820 EUR. Táto suma bude postupne narastať nielen o pokračujúce platby Portugalsku, Grécku, Španielsku, Írsku a najnovšie Cypru. Počkáme si ako sa bude vyvíjať situácia v Slovinsku, je však vysoko pravdepodobné, že kvôli odkladaným reformám a problémom štátnych bánk bude potrebné zachraňovať aj túto krajinu.
 

Densuke proves to be no ordinary child’s toy quick weight lossDownload the Uniqlo App for

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *